Takip Et

Dünya

Londra’da Trump protestosu: “Trump defol”

ABD Başkanı Donald Trump’ın İngiltere’ye düzenlediği resmi ziyaret dün protesto gösterileri eşliğinde başladı.

Bugün ise binlerce kişinin Londra sokaklarında Trump’ı protesto etmesi bekleniyor. Trump karşıtı gösteride ana muhalefetteki İşçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn de bir konuşma yapacak.

Göstericiler TSİ 13.00’da Londra’nın merkezindeki Trafalgar Meydanı’nda toplanarak Parlamento Meydanı’na yürümeye başladı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre İngiltere’de Trump’a yönelik tepkilerin temelinde ABD Başkanı’nın iklim değişikliği konusundaki duruşu ve göç politikaları olduğu ifade ediliyor. ‘Trump’ı durdurun’ adlı örgütten yapılan yazılı açıklamada “İngiltere hükümetine, Trump’ın siyasi ajandasının, oluşturduğu korkunun normalleştirilmesinin doğru olmadığı mesajını vereceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Londra’nın yanı sıra Manchester, Birmingham ve Belfast gibi büyük kentlerde de Trump karşıtı eylemlerin düzenlenmesi bekleniyor.

Londra belediye başkanı Han: Trump aşırı sağcı aktivistler için poster çocuğu

Bu arada Trump’la basın üzerinden atışmaya devam eden Londra Belediye Başkanı Sadık Han, Sky News’e verdiği yeni röportajda, Trump’ın dünya genelindeki aşırı sağcı aktivistler için poster çocuğu olduğunu söyledi.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler