Connect with us

Güncel

Lise hocası ‘Oruç tutmayan Müslüman değildir’ deyip öğrenciyi sınıftan kovdu

İstanbul Eyüp İMKB Lisesi’nde din öğretmeni yapılan imam, elinde yemek gördüğü öğrenciye hakaret etti, sınıftan kovdu ve tehdit etti. Okul yönetimi ise öğrencinin ailesine ‘aramızda halledelim’ diyerek olayı örtbas etmeye kalktı

İstanbul’da, aslında eğitimci de olmayan ve cami imamı iken din öğretmeni yapılan bir kişi, elinde yemek gördüğü bir öğrenciye hakaret edip sınıftan attı, üstüne bir de tehdit etti. Öğrencinin ailesinin konuyla ilgili görüşmeye gittiği okul yönetimi ise gerici imamla ilgili hiçbir işlemde bulunmayıp aileden olayı örtbas etmelerini istedi.

Yol Televizyonu’nun haberine göre: İstanbul Eyüp İMKB Meslek Lisesi öğrencisi Elvan Taşkıran 17 Mayıs Cuma günü derse girmeden önce kantinden yemek aldı. Zil çaldığında sınıfa girip Elvan’ın aldığı yemeği gören din öğretmeni, öğrenciye “Ne karaktersizsin, oruç tutanlar var burada” diyerek hakaret etti.

Öğrenciye “Oruç tutmayan Müslüman değildir” diyen öğretmen, Elvan’ı sınıftan attı. Sınıfa geri geldiğinde ise öğretmen, Elvan’ı idareye hakkında dilekçe vermekle tehdit etti ve susmasını söyledi. Elvan bunun üzerine “Yanlış bir şey yapmadım, ateist de olabilirdim” dedi.

Astım hastası olup ilaç kullandığı için sürekli yemek yemesi gerektiğini ifade eden Elvan’a öğretmen “Bir kız ancak özel durumunda oruç tutmayabilir” diyerek bir de cinsiyet üzerinden akıl verip aşağılamaya kalktı.

Elvan’ın belirttiğine göre din öğretmeni aslında öğretmenlik eğitimi almış biri değil, Eyüp Sultan Camii’nin imamı.

Soruşturma açılması veya yasal işlem uygulanması için okul idaresi ile görüşmeye giden Taşkıran ailesine ise müdür yardımcılarının verdiği cevap “Aramızda halledelim, sıkıntı çıkmasın. Yanlış anlaşılma vardır” oldu.

Gerici, saldırgan din öğretmeni için ise bir dilekçe bile yazılmadı.

Günün Haberleri

More in Güncel