Takip Et

Dünya

Libya UHM Başkanı Serrac, Hafter ile müzakerelerin askıya alındığını duyurdu

Libya’daki Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Serrac, BM gözetiminde Hafter ile yürütülen müzakerelerin askıya alındığını duyurdu

Libya’daki Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac, Birleşmiş Milletler (BM) gözetiminde Halife Hafter ile yürütülen siyasi, askeri ve iktisadi müzakerelerin tümünün askıya alındığını duyurdu.

Libya Sağlık Bakanlığı dün Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu’nun Trablus Limanı’na düzenlediği füze saldırısında 3 sivilin hayatını kaybettiğini, 5 kişinin de yaralandığını açıklamıştı. Diğer yandan General Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu, Trablus limanında demirli bulunan, silah ve mühimmat taşıyan bir Türk gemisini imha ettiklerini iddia etmişti.

İkinci tur başlayacaktı

BM, Libya krizine çözüm amacıyla 5+5 formatındaki askeri komite toplantısının ikinci turunun bugün İsviçre’nin Cenevre kentinde başlayacağını duyurmuştu. Öncesinde ise Almanya’nın başkenti Berlin’de uluslararası toplumun katılımıyla düzenlenen Libya Konferansı’nda taraflar sahadaki ateşkese bağlı kalınacağı vaadinde bulunmuştu. 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler