Takip Et

Güncel

Leyla Güven hakkında soruşturma başlatıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven hakkında ‘örgüt propagandası yapmak’ iddiasıyla soruşturma açtı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven hakkında ‘terör örgütü propagandası yapmak’ iddiasıyla soruşturma açtı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven hakkında “Terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla soruşturma başlattı. Savcılığın soruşturma kapsamında hazırlayacağı fezleke, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilecek.

Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı (DTK) ve HDP Hakkari Milletvekili olan Leyla Güven 11 Eylül’de, HDP’li belediyelere kayyım atanmasına karşı yapılan eylemde konuşmuştu.

HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturan ailelerin eylemine de değinen Güven, “Gelinen aşamada böyle bir şey yaşanmamış, ülkede savaş yokmuş gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor. Bu ülkede savaş var. Kürt sorunu demokratik çözüme kavuşturulmadığı müddetçe gerillaya katılım da devam eder. Çatışma da devam eder. Savaş da devam eder. Çünkü bir sorun var. Gelin bu sorunu akli selim ile çözelim” demişti.

İYİ Parti, Leyla Güven’in dokunulmazlığının kaldırılması için dün çağrı yapmıştı. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler