Takip Et

Güncel

Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik işgal saldırısı 5. gününde

TSK ve ÖSO’nun Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik başlattığı işgal 5. gününde sürüyor. Resulayn’da çatışmaların yoğunlaştığı bildirildi. Mardin ve Urfa’nın sınır ilçelerinde okullar 3 gün tatil edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve içerisinde cihatçı grupların da yer aldığı ÖSO’nun Suriye’de Fırat’ın doğusuna gerçekleştirdiği işgal hareketi 5. gününde top atışları ve çatışmalarla devam ediyor.

Milli Savunma Bakanlığının (MSB) kontrolü ele aldığını açıkladığı Resulayn’da uçakların kent merkezi ve çevresini bombalamaya başladığı, kentin sanayi bölgesinde yeniden şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi. SDG ise akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile kentin kontrolünün kendilerinde olduğunu açıklamıştı.

Afrin’de ise şiddetli bir patlama yaşandığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre patlama Mehmûdiyê Mahallesi’nde meydana geldi.

MSB, Tel Abyad ilçesinin Suluk beldesinde kontrol ele geçirildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığının operasyonun bilançosuna ilişkin yaptığı açıklamada 480 SDG’linin hayatını kaybettiği ileri sürüldü. Ancak bu bilgiyi doğrulayan başka bir kaynak bulunmuyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler