Takip Et

Emek

Kütahya’da işten çıkartılan 900 maden işçisi direnişe başladı

3 aylık ücretlerini ve özlük hakları için direnen işçilerin eyleminde sık sık “işçiyiz, haklıyız, kazanacağız” sloganı atıldı

3 Aylık ücretlerini ve özlük hakları için direnen işçilerin eyleminde sık sık “işçiyiz, haklıyız, kazanacağız” sloganı atıldı.

İşçiler adına basın açıklamasını okuyan Ahmet Dal, “Kütahya ili Gümüşköy mevkiinde bulunan Eti Gümüş’te firma tarafından hiçbir sebep gösterilmeden, haksız yere ve zorla birtakım kağıtlar imzalatılarak 900’ün üzerine işçinin işine son verilmiştir. Bundan dolayı burada toplanan işçi arkadaşlarımız evlerine bir ekmek dahi götürebilmekte zorlanmaktadırlar. Arkadaşlarımız kiralarını ödeyememektedirler. Kimi arkadaşlarımızın ekim ayından beri, kimi arkadaşlarımızın kasım-aralıktan beri maaşları yatmıyor. Yetkililer maaşlarınız şu zamanda yatar dahi demiyorlar” ifadelerini kullandı.

Kütahya’da bulunan Eti Gümüş fabrikası 2004 yılında özelleştirilerek Yıldızlar SSS Holding’e satılmıştı. Son işten çıkarmaların ardındanŞu fabrikada çalışan sayısının 30’a kadar düştüğü söyleniyor.

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler