Takip Et

Güncel

“Kürt müsün?” sorusuna verdiği cevaptan dolayı linç edildi

Amedspor-Sarıyer maçına giderken Sarıyer taraftarları tarafından önü kesilen Amedspor taraftarı Mehmet A. K., “Kürt müsün?” sorusuna “Evet” cevabını verince linç edildi

Amedspor-Sarıyer maçına giderken Sarıyer taraftarları tarafından önü kesilen Amedspor taraftarı Mehmet A. K., “Kürt müsün?” sorusuna “Evet” cevabını verince linç edildi.

Deplasman öncesi günlerdir sosyal medya üzerinden Amedspor’a yönelik ırkçı paylaşımlarda bulunduğunu ifade eden Amespor Başkanı Metin Kılavuz, “Amedspor maçına gitmek isteyen ve taraftar yasağından haberi olmayan Mehmet A. K. adlı taraftarımız, metrodan inip Sarıyer stadına giderken bir grup Sarıyer taraftarı tarafından önü kesilerek, ‘nereye gidiyorsun?’ sorusuna, ‘Amedspor maçına gidiyorum’; ‘Kürt müsün?’ sorusuna ise ‘Evet’ cevabını verince de linç girişimine maruz kalmış ve darp edilmiştir. Yöneticilerimiz, bu arkadaşımız ile birlikte yasal girişimleri yürütmektedir. Amedspor protokol listesinde ismi bulunan 3 arkadaşımız ise yine stadyum girişinde darp edilmiştir. Sarıyer Spor kulüp başkanının ve yöneticilerinin araya girmesi ile arkadaşlarımız stadyuma girebilmişlerdir” şeklinde anlattı.

Saldırıları kınayarak, Sarıyerspor Kulüp Başkanı ve yöneticilerine de sağduyularından dolayı teşekkür eden Kılavuz, “Her ne olursa olsun Amedspor, şehrimize gelen takımları misafirperverliğe uygun bir yaklaşımla karşılamaya devam edecek ve barış kervanı misyon ve vizyonundan vazgeçmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler