Takip Et

Kültür-Sanat

Kürt Film Festivali 30 Ekim’de başlıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenecek olan 10. Kürt Film Festivali, 30 Ekim’de başlıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Kürt Film Festivali, 30 Ekim perdelerini açıyor. Saat 18.30’da Zeise Kino’da verilecek müzik dinletisi ile başlayacak olan festival, Fransız yönetmen Caroline Fourest’in yönettiği ve Kürt kadınların IŞİD ile mücadelesinden esinlenerek çekilen “Sister’s in Arms” filmi ile açılışını gerçekleştirecek.

6 Kasım’a kadar devam edecek olan festivalde uzun ve kısa metrajlı filmler, belgeseller ve çocuk filmleri ile toplam 37 film, sinemaseverler ile buluşacak. Gösterilecek filmler Kürdistan’ın dört parçasından ve diasporadan filmler olacak.Gösterimler ise Zeise Kino, Studio Kino ve 3001 Kino salonlarında yapılacak.

Film gösterimlerinin yanı sıra Kürt Sinemasının önemli isimlerinden yönetmenler ve oyuncuların katılımlarıyla 4 panel düzenlenecek. Festivaldeki paneller ve çocuk programları ücretsiz olacak.

Festival için yapılan duyuruda, “Gösterilecek filmler Kürdistan’ın dört parçasından ve diasporadan filmleri sinemaseverlerle buluşturuyoruz” denildi. 

Festivalin programına www.hkff.de adresinden ulaşmak mümkün.

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler