Takip Et

Güncel

Kulp’ta HDP’lilere korucular saldırdı: 2 yaralı

Kulp Belediye eşbaşkanlarının görevden alınması nedeniyle ilçedeki meclis üyelerine dayanışma ziyaretine giden HDP’li yöneticiler saldırıya uğradı. Saldırıda 2 HDP’li yaralandı

Kulp’ta 7 kişinin öldüğü patlama gerekçe gösterilerek Kulp Belediyesi eşbaşkanları Mehmet Fatih Taş, Fatma Ay’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklanmıştı. Ay ve Taş’ın yerlerine kayyum atanması nedeniyle ilçedeki belediye meclis üyelerine dayanışma ziyaretine giden HDP yöneticileri saldırıya uğradı.

İlçeye giden Ergani, Silvan ve Hazro belediye meclis üyeleri ile 3 ilçenin HDP yöneticileri, belediye önünde yaptıkları oturma eyleminden sonra dönüş yolunda silahlı 10 kişilik uzun namlulu silahlı bir grubun saldırısına uğradı. Sopa ve copun kullanıldığı saldırıda 2 kişi yaralandı, araçların camları kırıldı.

Belediye önünde oturma eylemi yapan meclis üyeleri, dönüş yolunda bir pikap tarafından takip edildi. Kulp çıkışında, pikaptakiler tarafından önleri kesilen meclis üyeleri, aynı grubun saldırısına uğradı. Silahlı grup, HDP ve meclis üyelerinin konvoydaki ilk aracını durdurarak küfür ve hakaret eşliğinde saldırdı. Saldırıyı yapanların köy korucuları olduğu iddia edildi.

Saldırı durdurulurken, HDP’liler askeri noktada durdurularak GBT kontrolünden geçirildi. Askerler 2 aracın geçişine izin verirken bir araç ise askeri kontrol noktasına bekletilerek geçişine izin verilmiyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler