Connect with us

Güncel

Kulis: MHP’liler memnun AKP’liler sorun ediyor

AKP ve MHP’nin seçim ittifakında, MHP’lilerin durumdan memnun olduğu ancak AKP’lilerin durumdan hayıflandığı öğrenildi

Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya bugünkü yazısında AKP-MHP ittifakının vekiller üzerindeki etkisini yazdı.

Sarıkaya yazısında, ittifakın iki parti arasında olacağı, üçüncü partinin diğer iki partiden birinin listesinden girebileceğine ilişkin karardan MHP’nin hoşnut olduğunu aktardı.

Sarıkaya şöyle dedi; “MHP, 2015 seçimi sonrası muhalefetin kurultay talepleri ve kopmalarla tabanında oluşan sarsıntıyı, ‘İktidar ortağı oluyoruz’ yaklaşımı içinde sonlandırdı. Ayrıca, bakanlar ve AK Parti yöneticilerinin il başkanlıklarını ziyaret edip taleplerini yerine getiriyor olması nedeniyle de teveccüh gören parti oldu.”

“AKP’liler memnun değil”

AKP’lilerinse tekliften memnun olmadığını belirten Sarıkaya, partinin etkin bir yöneticisinin sohbetleri sırasında şunları söylediğini aktardı: “İttifakta MHP’nin mevcudun daha fazlasını alacağı kesin. Belki yıllardır hiç milletvekili çıkaramadığı yerlerde D’Hondt bölünüm sonucunda bir milletvekili kazanacak. Bunu sorun eden arkadaşlarımız var; biz de onlara, ‘Belki 3-5 milletvekili eksiğimiz olacak ama unutmayın ki Cumhurbaşkanlığı da yarım puanla kazanılıyor; % 49.5 ile hükümet kaybediliyor’ hatırlatması yapıyoruz…”

 

Günün Haberleri

More in Güncel