Takip Et

Güncel

Kulis: Kılıçdaroğlu, İstanbul için HDP’den de oy alabilecek bir isme sıcak bakıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için yaptığı çalışmaların sürdüğü ifade edildi. Kılıçdaroğlu’nun İstanbul için partili bir isim yerine HDP’den de oy alabilecek bir isme sıcak baktığı ileri sürüldü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için yaptığı çalışmaların sürdüğü ifade edildi. Kılıçdaroğlu’nun İstanbul için partili bir isim yerine HDP’den de oy alabilecek bir isme sıcak baktığı ileri sürüldü. CHP’de önceki yerel seçimlerde de aday adayı olan İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, bu seçimde de aday adaylığını açıklayıp İstanbul’un ilçelerindeki çalışmalarına başladı. Tekin’in aday olabilmek için İstanbul örgütüyle yakın temasta olduğu ileri sürülüyor.

Sputnik’te yer alan haberde, CHP’de İstanbul’da belediye başkanlığını hedefleyen bir başka önemli ismin ise İstanbul Milletvekili ve Genel Sekreter Akif Hamzaçebi olduğu ifade ediliyor. Aday adayı olduğunu daha önce deklare eden Hamzaçebi, özellikle hafta sonlarını İstanbul’daki saha çalışmalarına ayırıyor. Kılıçdaroğlu’nun ayrıca partili bir isim yerine HDP’den de oy alabilecek bir isme sıcak baktığı belirtiliyor. Kılıçdaroğlu’nun, HDP ile resmi bir ittifak yapmayacağı ancak HDP seçmenine de hitap edebilecek bir belediye başkanı adayını İstanbul Büyükşehir için aday gösterebileceği konuşuluyor.

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler