Connect with us

Güncel

Kulis: Erdoğan YSK’ya “Seçimlere hazır olun” talimatı verdi

Ankara kulislerine yakınlığıyla bilinen Yeniçağ Yazarı Ahmet Takan, Tayyip Erdoğan’ın YSK’ya “Her an seçim olacakmış gibi hazırlıklı olun” talimatı verdiğini öne sürdü

Yeniçağ Yazarı Takan, bugünkü yazısında erken seçim iddiasına yer verdi. Takan, Erdoğan’ın Yüksek Seçim Kurulu’na “her an seçim olacakmış gibi hazırlıklı olun” talimatı verdiğini belirtti.

Takan yazısında şunları ifade etti; “Meclis kulislerinde mebuslar ‘baskın seçim’le yatıp kalkıyor!.. “Geri sayım yapan mebuslarımız, en isabetli tarihi tutturabilmek için birbirleriyle kıyasıya kapışıyor. ‘Mayıs’, ‘Haziran başı’, ’15 Temmuz’, ’18 Kasım’ diyenler var… AKP-MHP ittifak komisyonu yalandan çalışmalarını sürdürürken AKP eş Genel Başkanı Doktor Devlet Bahçeli’nin 30 mebusa fit olduğu iddia ediliyor…”

Takan yazısının devamında şunları söyledi;

“İktidar kulislerinde dolaşan fısıltılara göre, ‘Reis YSK’ya her an seçim olacakmış gibi hazırlıklı olun’ talimatını vermiş bile… AKP Genel Merkezi’nde hız verilen seçim eğitimi çalışmalarına bakıldığında bu iddiayı yabana atmak mümkün değil. MHP ve BBP’yi yedeğine alan saray, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu devre dışı bıraktırarak ittifakı genişletme çalışmalarında tam saha baskıya devam ediyor.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel