Connect with us

Dünya

Kulis: Bahçeli’den Erdoğan’a rest

Devlet Bahçeli’nin seçim barajının düşürülmemesi üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ‘Düşüreceksiniz’ resti çektiği öne sürüldü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçim barajıyla ilgili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a rest çektiği öne sürüldü.

İddianın sahibi kulislere yakınlığıyla bilinen, Abdullah Gül’ün eski danışmanı Ahmet Takan. Yeniçağ gazetesi yazarı Takan, bugünkü yazısında “Okurken gözlerinize inanamayacaksınız ama Bahçeli seçim barajını düşürmemekte ısrar eden Erdoğan’a ‘Düşüreceksiniz’ resti çekmiş!..” dedi.

“Bahçeli, Erdoğan’a çakmaya başlarsa şaşırmayın”

Yazıda şu ifadelere yer verildi; Barajın yüzde 7’e düşürülmesi ve ittifaklara imkan tanınması için saray ile Balgat arasında alt kanallarda yürütülen pazarlıklarda tıkanıklık meydana gelince Bahçeli’nin resti Erdoğan’a iletildi. Reste, saray ise ‘Milletvekili sayısını sizin için 550’den 600’e çıkardık ve listelerimizde yer vereceğimizi söyledik. Siz bilirsiniz, o zaman eskiye döner seçime parlamenter sistem ile gideriz’ karşılığını verdi.”

Takan sağlam kaynaklardan alığı bilginin saray kaynaklarınca da doğrulandığını söyledi. Takan yazısını şöyle noktaladı: “Koltuk bekasını korumak uğruna zikzaklarıyla malum Doktor Bahçeli, bir gün çıkıp da ‘memleket bekası’nı bahane ederek tekrar Erdoğan’a çakmaya başlarsa hiç şaşırmayın. Burası Türkiye… Olmaz olmaz!..”

 

 

Günün Haberleri

More in Dünya