Takip Et

Güncel

Kriz yok diyen Erdoğan, tanzim satış noktalarını 81 ile yayacak

Erdoğan, Burdur’da halka hitap etti. Erdoğan, “Tanzim satışları genişletiyoruz. Seçim sonrası bu mantık devam ederse bu işi 81 vilayetin tamamında uygulamaya koyacağız”

Erdoğan, Burdur’da halka hitap etti. Erdoğan, “Tanzim satışları genişletiyoruz. Seçim sonrası bu mantık devam ederse bu işi 81 vilayetin tamamında uygulamaya koyacağız” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Millet bahçesi oluşturuyoruz

Size çok farklı bir müjde veriyorum. Salda Gölü’nü çevre koruma bölgesi olarak ilan ediyor. Kıyısında da 300 bin metrekarelik bir millet bahçesi oluşturuyoruz.

Tanzim satışları genişletiyoruz

Afyan-Burdur-Denizli-Isparta demiryolu hattını yerli milli yazılımla sinyalli hale getiriyoruz. Patlıcan, patates, soğan burada üzdüler. Anında tanzim satış çadırları kurduk. Tanzim satışları genişletiyoruz. Seçim sonrası bu mantık devam ederse bu işi 81 vilayetin tamamında uygulamaya koyacağız.

Terör koridorunu yıkacağız

Münbiç ve Fırat’ın doğusunu terör örgütünden temizlediğimizde milyonlarca Suriyelinin güvenle evlerine döneceğini biliyoruz. Türkiye sınırlarının dibinde bir terör oluşumuna göz yummayacağız. Ne pahasına olursa olsun bu terör koridorunu yıkacağız. Gönül ister ki bu mücadeleyi müttefiklerimizle beraber verelim.

Yunanistan’ı neden söylemiyorsun? 

Şimdi kalkmışlar bize S-400 almaktan vazgeçin diyorlar, neden vazgeçelim? Üstelik biz farklı sistemleri kullanma hakkına sahibiz. NATO yetkilileri bu durumun kendileri için herhangi bir sorun teşkil etmediğini açıkça söylediler. Yunanistan yıllardır S-300 kullanıyor ona neden söylemiyorsun?

Bu nasıl ittifak? 

Sen kalkacaksın teröristlere 23 bin TIR silahı parasız getireceksin, ben paramla isteyince vermeyeceksin. Bu nasıl müttefiklik? Söz verildiği gibi Münbiç’in bir an önce temizlenmesini bekliyoruz. Biz bu terör oluşumuna bugün olmazsa yarın, en kısa sürede ağır bir darbe vuracağız.

Türkiye’yi yanına alanlar kazanır

Kendi güvenlikleri için binlerce kilometre uzaklıktan operasyon yapmaya gelenler kendilerini hak sahibi görüyor, benim 911 kilometre sınırım var her an tehdit altındayım müdahale etmeyeceğim. Yahu var mı böyle bir şey? Bu bölgede ancak Türkiye’yi karşısına değil yanına alanlar kazanır.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler