Takip Et

Güncel

Koronavirüs salgınının nedeniyle ilgili yeni iddia: Pangolin

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayınlan koronavirüs salgınının nasıl ortaya çıktığıyla ilgili bir iddia ortaya atıldı

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayınlan koronavirüs salgınının nasıl ortaya çıktığıyla ilgili bir iddia ortaya atıldı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Güney Çin Tarım Üniversitesi uzmanları, virüsün pangolin denilen bir memeliden yayıldığını öne sürdü.

Yeni iddia  ‘PANGOLİN’

Birçok ülkeye sıçrayan virüsle ilgili aşı çalışmaları devam ederken, salgının nasıl ortaya çıktığıyla ilgili de yeni bir iddia ortaya atıldı. Ölümlerin başladığı ilk günlerde yarasa, yılan ve maymundan insanlara bulaştığı öne sürülen koronavirüsünün ‘pangolin’ denilen bir memeli türünden çıktığı belirtildi.

Reuters’ın Güney Çin Tarım Üniversitesi uzmanlarına dayandırdığı habere göre, pulları ve eti için yasa dışı ticareti yapılan pangolinin salgındaki baş şüpheli haline geldiği ifade edildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, “Son bulgular hastalığın önlenmesi ve kontrol altına alınması için büyük önem taşıyor” denildi.

Nesli tükenme tehdidi altındaki türler arasında gösterilmesine rağmen, geçtiğimiz yıl 100 binden fazla pangolinin yasa dışı olarak avlandığı belirtiliyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler