Takip Et

Güncel

Korona virüsü Irak’a da sıçradı

Korona virüsü İran’dan sonra Irak, Kuveyt, Bahreyn ve Afganistan’a sıçradı. Son olarak Irak’ta, ülkeye sınırın kapatılmasından önce giren İranlı bir öğrencide virüs görüldüğü açıklandı.

Irak’taki ilk yeni korona virüsü vakası, Necef kentindeki İranlı bir öğrencide görüldü. Sağlık Bakanlığı, öğrencinin İran sınırının kapatılmasından önce Irak’a girdiğini açıkladı. Necef Sağlık Dairesi Başkanı Rıdvan Kindi, kentte dini bilimler alanında eğitim alan İran uyruklu bir öğrencide yapılan tetkikler neticesinde Kovid-19 tespit edildiğini söyledi. Kindi, öğrencinin hastaneye kaldırılarak, karantina altına alındığını kaydetti.

Bahreyn’de ilk vaka

Bahreyn’de ilk kez bir kişide korona virüsü tespit edildi. Sağlık Bakanlığı, İran’dan gelen bir Bahreyn vatandaşına virüs bulaştığını açıkladı.

Kuveyt’te üç kişide tespit edildi

Kuveyt’te İran’a seyahat etmiş üç kişide virüs tespit edildi. Bu kişilerden birinin Suudi Arabistan vatandaşı olduğu ve üç vakanın da, geçtiğimiz hafta İran’ın kuzeydoğusundaki Meşhed kentinden tahliye edilen 700 kişi arasında görüldüğü belirtildi.

Irak Kuveyt sınırını kapattı

Irak, Kuveyt’te üç kişide korna virüsü tespit edilmesinin ardından Safwan sınır kapısını kapattı. Talebin Kuveyt’ten geldiği belirtildi.

Katar Havayolları’ndan karantina kararı

Katar Havayolları, İran ve Güney Kore’den gelen yolcuları karantinaya alacağını açıkladı.

Afganistan’da ilk vaka

Afganistan Sağlık Bakanlığı, ülkede ilk vakanın görüldüğü açıklandı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler