Connect with us

Güncel

İzmir’de polis baskını: Barış anneleri dahil çok sayıda kişi gözaltında

İzmir’de aralarında barış anneleri, ekolojistler ve siyasetçilerin de olduğu çok sayıda kişi sabah saatlerinde yapılan polis baskınları neticesinde gözaltına alındı

İzmir’de bu sabah yapılan polis baskınları sonrasında barış anneleri, ekolojistler ve siyasetçilerin olduğu çok sayıda kişi gözaltına alınarak İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Aynı kapsamda Ankara da KESK MYK üyesi Elif Çuhadar da gözaltına alındı.

İzmir’in birçok semtinde yapılan eş zamanlı baskınlarda gözaltına alınanlar ile birlikte evde aramalar sırasında birçok kitap ve elektronik eşyaya da el konuldu.

Gözaltına alınıp İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan isimlerinin bazıları şöyle: Kızbes Seyhan Aydın, HDK Ekoloji Meclisi üyesi Erol Akcan, İzmir Barış Anneleri meclisi üyeleri Behiye Yalçın, Hanife Polat ve Melahat Kuş, HDP İzmir İl yöneticisi Mahsun Koç, HDP Bayraklı İlçe Eşbaşkanı İsmet Akbulak, HDP Buca İlçe Yöneticisi Teyfik Boğa Kaplan, YAKDER üyesi Kerem Ay, İzmir Din Adamları Derneği üyesi Ferzende Deniz, DBP İl yöneticisi Haydar Tekin, üyeleri Dilek Bakış, Atiye Şahin, Ali İhsan Toprak, Bışar Arı, Mehmet Akdoğan, Çetin Çavdarcı ve SYKP Genel Merkez Yöneticisi Cavit Uğur.

Gözaltına alınanlar İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, gözaltı gerekçesi henüz öğrenilemedi.

Günün Haberleri

More in Güncel