Connect with us

Güncel

Kocasakal: Fabrika ayarlarına dönüyoruz, HDP ile işimiz yok

Ümit Kocasakal CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayarak “Çıkış noktam şu: Oy vermeye tıpış tıpış değil koşa koşa ve heyecanla gidilecek. Özüne, kimliğine, fabrika ayarlarına geri dönen bir CHP” dedi

İstanbul Barosu’nun eski başkanı Ümit Kocasakal, CHP genel başkanlığına aday olacağını açıklayarak, “Çıkış noktam şu: Oy vermeye tıpış tıpış değil koşa koşa ve heyecanla gidilecek. Özüne, kimliğine, fabrika ayarlarına geri dönen bir CHP” dedi.

Taksim’de bir otelde yaptığı toplantıyla adaylığını açıklayan Kocasakal, “Siyaset de fikri özünden çıkarılıp kişilere hapsedilerek, aynı gemide olduğu unutularak yandaşlık ve karşıtlık üzerinden tezahürat yapan, birbirinden uzaklaştırılmış insanlar ülkesi olmamız dayatılmaktadır. Büyük Orta Doğu projesinin eş başkanlığına soyulan iktidar Cumhuriyetin kolonlarını tahrip etmekle meşguldür. Yeni Türkiye adı altında ülkenin kurumları çökertilmekle, devletin genetiğiyle oynanmakta, devlet çökertilmektedir. Gelinen noktada bu siyasi anlayış Türkiye Cumhuriyeti için beka sorunu haline gelmiştir.” dedi.

“HDP güzellemesi yapanlarla siyaset yapmayacağız”

Kocasakal konuşmasında HDP güzellemesi yapanların Mustafa Kemal’in partisinde siyaset yapamayacağını belirterek, “Kimse Atatürkçü olmak zorunda değildir ve elbette ki bu gibi düşünceleri olanların da serbestçe savunma hakları vardır ama bunu Atatürk’ün partisinde yapamazlar” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel