Takip Et

Güncel

Kızılay mültecilere yardım parasıyla lüks cip satın alınmış

Dünya Gıda Programı kapsamında mültecilere gönderilen yardım parasıyla Kızılay yönetiminin 10 adet lüks cip aldığı ortaya çıktı

Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından ihtiyaç sahibi mültecilere yardım amacıyla gönderilen 3,7 milyon liranın Kızılay yönetimi tarafından lüks cip almaya harcandığı ortaya çıktı.

Yabancılara Yönelik Sosyal Uyuma Yardım (SUY) Programı Projesi kapsamında Kızılay’a gönderilen 3 milyon 700 bin TL ile ikisi ultra lüks olmak üzere toplam 10 adet 4×4 jip alındığı ve Kızılay yönetiminin “Kırsal alanlara kolay erişimi sağlayacak türde arazi araçlarının satın alınması uygun görüldü” dediği belirtildi.

Birgün’de yer alan habere göre söz konusu para, Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından ‘mağdur durumda olan yabancıların temel ihtiyaçlarını onurlu bir şekilde karşılamalarına destek sağlanması’ amacıyla gönderildi.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık başkanlığında 21 Mayıs 2018 tarihinde toplanan yönetim kurulunda ‘acil alımlar’ yöntemiyle yardım için gönderilen para araç alımına kullanıldı.

Yönetim Kurulu kararında acele alımın “WFP ile yürütülen SUY (Sosyal Uyum Yardımı) projesine ait ESSN-1 bütçesinden karşılanabilmesi ve ESSN- 1 bütçesi için kalan sürenin kısıtlı olması” nedenleri ile yapıldığı belirtilerek paranın iade edilmemesi için lüks araç alımı yapıldığı anlaşıldı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler