Takip Et

Güncel

Kızılay Başkanı Ensar’a 8 milyon dolar verildiğini doğruladı: Belgenin yayınlanması “etik” değilmiş!

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, katıldığı bir televizyon programında yapılan bağışın doğru olduğunu söylerken, belge yayınlanmasının “etik” olmadığını öne sürdü

Daha önce kendi bütçesinden çeşitli vakıflara para aktardığı iddiası ile gündeme gelen Kızılay’ın Başkent GAZ tarafından yapılan bağışı, çocuk tecavüzleriyle bilinen Ensar Vakfı’na aktardığı ortaya çıktı. Öte yandan Kızılay resmi hesabından bahsi geçen haberle ilgili açıklama yaparak Ensar Vakfı’na para aktarıldığını doğruladı. Kızılay Başkanı Kerem Kınık, katıldığı bir televizyon programında yapılan bağışın doğru olduğunu söylerken, belge yayınlanmasının “etik” olmadığını öne sürdü.

Kızılay Başkent GAZ tarafından hesaplarına aktarılan bağış paralarının Ensar Vakfı’na aktarılması noktasında kendisine Başkent GAZ tarafından muvaffakat verildiği ve Başkent GAZ’ın bu doğrultuda 29.12.2017 tarihli ve altında dönemin Başkent GAZ Genel Müdür Vekili Asım Yüksel ve Başkent GAZ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun imzası ile gönderilen belge ile Kızılay’a tam 8 milyon Dolar bağışladığı ortaya çıktı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler