Takip Et

Güncel

“Kılıçdaroğlu, İYİ Parti ve Saadet Partisi’yle ittifaka sıcak bakıyor”

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Abdulkadir Selvi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun İYİ Parti ve Saadet Partisi’yle ittifaka sıcak baktığını yazdı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında bazı gazetecilerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla sohbetlerini aktardı.

Selvi, Kılıçdaroğlu’nun İYİ Parti ve Saadet Partisi’yle ittifaka sıcak baktığını ve şunları söylediğini aktardı;  “Tabii olabilir ilkeler belirlenir, o ilkeler doğrultusunda eğer bir birliktelik sağlanacaksa o ilkelerden yola çıkılarak yapılır. Zaten Türkiye’de uzlaşma ile yeniden bir Anayasa yapılmasını istiyoruz dedim. Daha önce de bunu deklare ettik biliyorsunuz. Buna ihtiyacı var Türkiye’nin.”

Kılıçdaroğlu, ilkeler ittifakının ayrıntılarını şu sözlerle anlatmış: “Buna bugünden karar vermek için çok erken. Herkes kendisi girecek Cumhurbaşkanlığı seçimine. Bizim duruşumuz çok açık ve net belli. Biz seçim yasasını değiştirip barajın sıfıra indirilmesini, %1-2’ye indirilmesini her partinin de bağımsız seçime girmesini arzuluyoruz.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler