Takip Et

Güncel

Kılıçdaroğlu: Gezi Türkiye’nin dünya tarihine bıraktığı bir mirastır

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu haftalık meclis toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gezi Parkı davasına değinen Kılıçdaroğlu, ‘Gezi Türkiye’nin dünya tarihine bıraktığı mirastır’ ifadelerini kullandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri haftalık meclis grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Konuşmasının başında Gezi Parkı Davası’na değinen Kılıçdaroğlu, Gezi’yi yargılamak isteyenlerinin amacı gezi eylemlerine katılan gençlerden intikam almak olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Osman Kavala Gezi davasının çökmesini sağlayan bir cümlesi var: ‘Madem ki Soros’tan para alarak Gezi’yi finanse etmişim, Soros’un bu davada şüpheli olmaması garip değil mi?’”

Amaç Gençlerden İntikam Almak

“Amaç Soros değil, Gezi’ye katılan gençlerden intikam almak.

“Gezi Türkiye’nin dünya tarihine bıraktığı bir mirastır, en baskıcı dönemlerde Türkiye’nin nefes almasını sağlamıştır. Gezi’ye katılanlar bizim çocuklarımızdır, her görüşten genç vardı orada.”

Gezi Parkı için oluşturulan iddianamenin altının boş olduğunu belirterek ” Osman Kavala’yı tutukladılar. 601 gündür tutuklu, 600. günde yargı karşısına çıkarıldı. Ağaca, yeşile sahip çıkmak demokrasinin olmazsa olmazıdır. “İnsanlar şiddete başvurmadıkça istediklerini savunabilirler.“Önceden FETÖ’cü bürokratların hazırladığı iddianameler vardı, beraat verildi. Aradan bir süre geçti, ‘demokratik hakkınızı niye kullanıyorsunuz’ diye intikam almak için aynı iddianameleri “yeniden kıymetlendirme” diye kullanmaya başladılar. ifadelerini kullandı.

23 Haziran’da Demokrasi Destanı Yazdık

23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul seçimlerinde zaferle çıktıklarını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biz bütün bunlara rağmen 23 Haziran’da demokrasi destanı yazdık. Destanın sahibi sandığa gidip oylarını kullananlardır. İl başkanı, ilçe başkanları, kadın kolları, belediye başkanları, gençlik kolları ve milletvekillerine teşekkür ediyorum. Üyemiz olmamasına rağmen destek veren binlerce gönüllüye teşekkür ediyorum.

“Millet İttifakı’nın içinde yer alan İYİ Parti ve Demokrat Parti’ye, Saadet Partisi ve liderine, bize oy veren AK Partili ve ülkücü kardeşlerime, HDP’de başkan, yönetici ve oy veren bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum.”Bu seçimin bir anlamı daha vardı: Halk tarafısz bir cumhurbaşkanı istediği mesajını verdi.”Tarafsızlık konusunda bir referanduma hazırız. Gelsinler yapalım o referandumu. Görürsünüz, ezici bir şekilde tarafsızlık çıkacak.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler