Takip Et

Güncel

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın CHP’yi karıştırma girişimi için ‘Doğrudur’ dedim

Kılıçdaroğlu Hürriyet’e yaptığı açıklamada, Beştepe’de yapıldığı iddia edilen görüşmeyi doğrulamadığını sadece partisini karıştırmak için böyle bir iddianın ortaya atılmış olabileceği ihtimalini değerlendirerek ‘doğrudur’ dediğini söyledi. ‘Saray’a giden CHP’li’ iddialarıyla gündeme gelen Muharrem İnce ise CHP yönetiminin “parti içindeki iftiracıyı bulup cezalandırması” gerektiğini söyledi

CHP’li Muharrem İnce’nin Beştepe Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddialarıyla ilgili tartışmalar sürerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada, “Bu süreçte hiç kimse, açıklamaları ile saraya hizmet eder hale gelmemelidir” dedi. CHP Genel Başkanı, “Saray’a giden bir CHP’li olduğunu doğruladığı” şeklindeki haberler içinse, “Partiyi karıştırmanın Erdoğan’ın amaçlarından biri olduğunu söyledim. ‘Doğrudur’ dedim. Gidenlere dair bir bilgim varmış gibi çarpıtılmak isteniyor” dedi.

İnce: CHP yönetimi iftiracıyı bulup cezalandırmalıdır

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan İnce şunları söyledi:

“Bu olay sonunda bana iftira atıldığı, kumpas kurulduğu bütün gerçekliğiyle ortadadır. Şimdi CHP yönetiminin yapması gereken partimizin içindeki o iftiracıyı bulup cezalandırmasıdır. O kişiyi bulmazlarsa aynı iftira ile kendileri karşılaştıklarında şaşırmasınlar.

Cumhurbaşkanlığı kampanyasında 107 miting yaptım. Yandaş medyada tek satır haber olmadım. Bugün yandaş medya beni pek sever oldu. Geçmişte beni yazmayarak, bugünse yazarak bana zarar vermeye devam ediyor. Yandaş medya senden gelecek rahmet Allah’tan gelsin.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler