Connect with us

Güncel

Kıbrıs’ta gazeteye taşlı sopalı saldırı

Kıbrıs’ta yayınlanan Afrika Gazetesi’ne “Türkiye’den Bir İşgal Harekatı Daha” manşeti nedeniyle taşlı sopalı saldırıya uğradı

Kuzey Kıbrıs’ta yayınlanan Afrika Gazetesi “Kıbrıs’a Barış Harekatı, Suriye’ye Zeytin Dalı Harekatı… Türkiye’den Bir İşgal Harekatı Daha” manşeti nedeniyle saldırıya uğradı.

Gazete önünde toplanan kitle taşlarla ve sopalarla gazeteye saldırdılar.

Bianet’te yer alan habere göre saat 11.15 itibariyle gazetenin yayın yönetmeni Şener Levent, Kuzey Kıbrıs’ta Madımak ruh halini yaşadıklarını söyledi.

Gazete önünde 200-300 kişi toplandığını, atılan taşlarla camların kırıldığını söyleyen Levent, çevre köylerden grupların gazeteye doğru yola çıktığı duyumunu aldıklarını söyledi.

Levent, bina önündeki polislerin ise son derece etkisiz olduğu bilgisini verdi.

Erdoğan “Cevap vermeleri lazım” demişti

Afrika gazetesinin manşeti hakkında dün Bursa’da konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şunları söylemişti:

“Kuzey Kıbrıs’ta bir gazete ahlaksızca bir başlık atmış… “Türk ordusunu Kıbrıs’tan sonra yeni bir işgal yaptığını” söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır bu ne edepsizliktir. Ben Kuzey Kıbrıslı kardeşlerime böyle bir durum sergilemek suretiyle Kuzey Kıbrıs’ta onlara cevap vermeleri lazım.”

Şener Levent, Erdoğan’ın bu sözlerinden önce kendilerine yönelik herhangi bir tepkinin olmadığını belirtirken, fitili Erdoğan’ın sözlerinin ateşlediğini söyledi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel