Takip Et

Güncel

KESK’ten 27 Ağustos’ta greve katılım çağrısı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Dersim Şubeler Platformu, hükümet ve sendikalar arasında devam eden TİS görüşmelerine ilişkin 27 Ağustos’ta gidecekleri greve ilişkin çağrı yaptı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Dersim Şubeler Platformu, hükümet ve sendikalar arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerine ilişkin platform binasında basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Büro Emekçileri Sendikası (BES) Dersim Şube üyesi Ümit Yıldız, fahiş oranda zamların yaşandığı bir süreçte gidilen görüşmede hakları elinden alınan milyonlar olarak 27 Ağustos’ta “İnsanca bir yaşam ve güvenli bir iş” şiarıyla 1 gün sürecek greve gideceklerini söyledi. Yıldız  “Hak verilmez mücadele ile alınır” ilkesi ile ortak mücadeleyi yükseltme çağrısı yaparak, “En başından beri bu ilke doğrultusunda, kamu emekçilerinin ortak çıkarları için mücadele eden, bunun için bedeller ödeyen konfederasyonumuz KESK her zaman olduğu gibi bugün de üzerine düşen sorumluluğun gereğini getirmeye hazırdır” dedi. 

Yıldız, tüm kamu emekçilerini, kendilerini yok sayan ve alay eden teklifler sunanlara karşı haklarını korumak için 27 Ağustos’ta g(ö)reve çağırdı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler