Connect with us

Emek

KESK’li emekçiler: KHK zulmünden vazgeçin

KHK ile işlerinden uzaklaştırılan KESK üyesi emekçiler Kadıköy’de 44’üncü kez bir araya gelerek “Suçlarınıza yenilerini eklememeniz için KHK zulmünden vazgeçin” dedi

KHK’lar ile ihraç edilen KESK üyesi emekçiler, işlerine iade talebiyle başlattıkları eylemin 44’üncü haftasında bir araya gelerek OHAL Komisyonu’na çağrıda bulundular. Emekçiler komisyona “Sizin de sonunuz gelecek. Suçlarınıza yenilerini eklememeniz için KHK zulmünden vazgeçin” dedi.

Açıklamayı yapan Mehmet Sarı, 19 Aralık ve Maraş katliamına değinerek, “Ne yazık ki katliamlar tarihi devam ediyor. Roboski, Suruç, Ankara Gar katliamları ve adını sayamadığımız onlarcası” ifadelerini kullandı.

Her konuda olduğu gibi, KHK ile ihraçlar konusunda da devletin oyalama ve aldatma senaryosu uyguladığını dile getiren Sarı, OHAL İnceleme Komisyonu’nun ihraçları oyalama ve tepkileri yumuşatma komisyonu olarak tarihin suçlular sayfasındaki yerini almış olduğunu kaydetti.

Nuriye ve Semih’in taleplerini kabul edin

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın taleplerinin kabul edilmesini isteyen Sarı, “Zulüm ile sonsuza kadar süren bir düzen hiçbir dönem yoktur. Sizin de sonunuz gelecek. Suçlarınıza yenilerini eklememeniz için KHK zulmünden vazgeçin. Haksızca elimizden aldığınız işlerimizi geri verin. Yapılan tüm katliamların hesabını vererek katilleri yargılayın” şeklinde hükümete çağrıda bulundu.

Yapılan açıklamanın ardından KHK ile işinden ihraç edilenlerin işine geri dönmesi için imza toplanırken, emekçiler halaylarla eylemin sürdürdü.

 

 

Günün Haberleri

More in Emek