Takip Et

Ekoloji

Kaz Dağları’nda ağaç katliamı sürüyor

Kanadalı Alamos Gold şirketinin, altın ve gümüş madeni projesi çerçevesinde Kaz Dağları’daki yürütmüş olduğu çalışmalar doğal yaşam alanlarını yok etmeye devam ediyor. Doğa katliamına karşı nöbet tuttan ekolojistlerin eylemleri sürerken yeniden ağaç kesimine başlandığı duyuruldu

Kanadalı Alamos Gold şirketinin, Çanakkale’nin merkeze bağlı Kirazlı Köyü yakınlarındaki altın ve gümüş madeni projesinde çalışmalar nedeniyle ağaç kesiminin yeniden başlandığı belirtildi.

Ağaç katliamını ve maden faaliyetlerin sonlanmasını isteyen ekolojistler tarafından başlatılan direniş nöbet eylemi de büyüyerek devam ediyor.

“Su ve Vicdan Nöbeti” devam ederken ekolojistler tarafından bir çağrı yayımlandı.

Eylemciler, ağaç kesiminin de yeniden başladığını belirterek, ‘gelecekseniz şimdi gelin’ çağrısı yaptı.

Ağaç katliamını engelleme çağrısı yapılan açıklamada, şu çağrı yapıldı:

“Dün, nöbetimizin 44.gününde burada, gözümüze soka soka ağaç kestiler. Aşağıda her gün iki defa eylem yaptığımız alanda beton döktüler. Bize rağmen, bütün kamuoyu desteğine rağmen ağaç kesen, beton döken Alamos Gold’u, Doğu Biga Madenciliği ve bütün taşeronlarını kınıyoruz, lanetliyoruz. Bu yıkımı, bu katliamı durduralım. Buraya gelin. Gelecekseniz şimdi gelin. Bugün gelin. Ağaçlarınız için gelin, çocuklarınız için gelin, onurunuz için gelin, yaşamınız için gelin. Alın çadırlarınızı gelin. Şimdi gelin. Bu katliamı bu ağaç kesimini beraber engelleyelim.

Günün Haberleri

Ekoloji konulu diğer haberler