Takip Et

Güncel

Kayyum protestoları 18’inci gününde

İçişleri Bakanlığı tarafından HDP’li büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınıp yerine kayyum atanması kararına yönelik olarak süren protestolar 18’inci gününde devam ediyor

İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır, Mardin, Van Büyükşehir Belediye’lerine kayyum atanmasının ardından başlatılan protestolar sürüyor.

Diyarbakır’da Demokrasi Nöbeti 18’inci Gününde

Lise Caddesi üzerinde sürdürülen eyleme, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk ve DTK Eşbaşkanlık Divan üyeleri, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Remziye Tosun, Musa Farisoğulları, İmam Taşçıer ve Saliha Aydeniz, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Diyarbakır İl Başkanı Ramazan Demirkaya, 78’liler Girişimi Diyarbakır Derneği Başkanı Gani Alkan, Barış Anneleri, Kürdistan Komünist Partisi (KKP) Genel Başkanı Sinan Çiftyürek ve üyeleri, HDP’li belediye eşbaşkanları, TJA üyelerinin yanı sıra yüzlerce kişi katıldı. Eylemin yapıldığı alana çıkan yollarda polis yoğun önlemler aldı. Eylem alanındaki kitle sık sık “Direne direne kazanacağız” ve “Amed ya me ye” sloganları atıyor. Çalınan düdük ve alkışlar eşliğinde başlayan eylemde, kurulan serbest kürsüde yurttaşlar düşüncelerine dile getiriyor.

İzmir’de Demokrasi Nöbeti’ne Saldırı

HDP İzmir İl Örgütü tarafından başlatılan Demokrasi Nöbeti’ne müdahale eden polis çok sayıda kişiyi gözaltına alırken milletvekillerini de tekmeledi.  Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü tarafından Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde yapılmak istenen Demokrasi Nöbeti’ne polis müdahale etti. Müdahale sırasında birçok kişi darp edilirken HDP’li vekiller de tekmelendi.  Polis, aralarında gazetecilerin de bulunduğu çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. (MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler