Takip Et

Güncel

Kayyum, belediye taşınmazlarını MEB’e, araçlarını emniyete hibe etti

Kayyum yönetimindeki Kızıltepe Belediyesi, belediyeye ait çok sayıda taşınmazı Milli Eğitim Bakanlığı’na devrederken, belediyeye ait araçları da Emniyet Genel Müdürlüğü’ne hibe etti.

Mardin’in Kızıltepe ilçe belediyesine atanan kayyumun, 31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) belediyeyi yüzde 70’in üzerinde bir oy oranı ile kazanmasının ardından belediyeye ait taşınmazlar ve araçları farklı kurumlara hibe ettiği ortaya çıktı. Buna göre belediyeye ait olan ve belediyenin Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yönetiminde olduğu dönem Gençlik Kültür Merkezi olan bina Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) devredildi. Yine Bahçelievler mahallesinde bulunan Bahçelievler Halkevi de MEB’e hibe edilen taşınmazlar arasında yer aldı.

Belediyeye ait olan ve personel servisi olarak kullanılan 2 adet aracın da MEB’e hibe edildiği öğrenilirken, yine belediyeye ait olan 5 adet binek aracın Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Kızıltepe Emniyet Müdürlüğü’ne hibe edildiği öğrenildi.

Kızıltepe Belediyesi eşbaşkanlığına seçilen HDP’li Nilüfer Elik Yılmaz’ın mazbatasını almadan yapılan işlemlerin boyutunun daha da büyüyebileceği belirtilirken, geçtiğimiz günlerde de belediye binasına yanaştırılan kamyonla belediyede var olan kimi malzemelerin taşındığı belirtilmişti.(MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler