Takip Et

Güncel

Katledilşinin 23. yılında Metin Göktepe anıldı

Polislerce gözaltına alınan ve dövülerek katledilen Evrensel Muhabiri Gazeteci Metin Göktepe, katledilişinin 23. yılında yine mezarı başında anıldı

Görevi başındayken polislerce gözaltına alınan ve dövülerek katledilen Evrensel Muhabiri Gazeteci Metin Göktepe, katledilişinin 23. yılında yine mezarı başında anıldı. Atışalanı Esenler Kemer Mezarlığında düzenlenen anmaya Metin Göktepe’nin gazetesi Evrensel’in çalışanları, ailesi, meslektaşları, basın örgütlerinin temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri ve dostları katıldı.

Anmada konuşan Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Metin Göktepe’nin kalemini yere düşürmeyeceğiz” dedi.

Evrensel’de yer alan habere göre, Metin Göktepe’nin kardeşi Meryem Göktepe ise “Dün Metin’e sahip çıkan genç gazeteciler bugün de halkın haber alma hakkına sahip çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan ise, “Metin Göktepe şahsında baskıya karşı mücadele eden tüm yitirdiklerimizi anıyoruz ve mücadele sözü veriyoruz” dedi.

Anmada söz alan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ise Türkiye’de katliamların sayfalara sığmadığı bir tarih yaşandığını ve bugün de gazetecilerin yargısız infaz edildiğini söyledi.

DİSK/Basın-İş Genel Başkanı Faruk Eren “Hakikati anlatanlara hala büyük baskı var. Şu anda bile gazeteciler cezaevinde ya da yargılanıyor” dedi.

TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş ise “23 yılda baskılar değişmedi. Değişmeyen bir şey daha var; Göktepe gibi gerçeği halka ulaştırmak için çabalayan gazeteciler” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından anma “Metinler ölmez, Evrensel Susmaz” ve “Özgür basın susturulamaz” sloganlarıyla sona erdi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler