Takip Et

Güncel

Katledilen Sakine Oğuz’un eşi: “Eşimin neden öldürüldüğü sorusuna cevap bulamadık”

Dersim Hozat’ta izne gelen bir asker tarafından öldürüldüğü belirtilen Sakine Oğuz’un eşi Bedri Oğuz, eşinin neden öldürüldüğü sorusuna hala cevap bulmadıklarını söyledi

Dersim’in Hozat ilçesi Ergan köyünde 16 Mayıs’ta hayvanlarını otlatmaya giden Sakine Oğuz’un (57) işkence ile katledilmesiyle ilgili Hozat Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma sürüyor. Cinayete ilişkin Çanakkale’de denizci er olarak askerlik yapan ve izne geldiği öğrenilen Medet Can Ateş (23) gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Mezopotamya Ajansı’ndan Semra Turan’ın haberine göre: Oğuz’un ölümüyle ilgili konuşan eşi Bedri Oğuz, cinayetle ilgili birçok soruya yanıt bulunamadığını söyledi. Olayın yaşandığı gün kendisinin ilçeye mazot almaya gittiğini, dönüşte ise eşinin katledildiğini öğrendiğini söyledi. Oğuz, köyün içinde veya dışında hiç kimseyle sorunlarının olmadığını belirterek, eşinin neden öldürüldüğü sorusuna hala cevap bulmadıklarını ve anlam veremediklerini söyledi. 

‘İfadeler çelişkili’

Olayla ilgili savcı tarafından kendisine verilen bilgi dışında hiç bir şey bilmediğini ifade eden Oğuz, savcının kendisine verdiği bilginin de eşini katleden Medet Can Ateş’in olduğu ve ifadesinden bazı kesitleri aktardığını belirtti. Savcının verdiği bilgiye göre, Medet Can Ateş’in çelişkili iki farklı ifade verdiğini, bu ifadelerin ise net olmadığını vurgulayan Oğuz, verilen çelişkili ifadeleri medyaya vermek istemediğini söyledi. 

‘Medya algı yaratıyor’

Oğuz, eşiyle ilgili medya da çıkan haberlerin bir algı yaratma ve katil zanlılarını yönlendirme gibi bir amacı güttüğünü savunarak, bundan rahatsız olduğunu, medyanın olayı aydınlatma gibi bir misyonu olması gerektiğini hatırlattı. Önemli olan olayın aydınlatılması ve katillerin gereken cezayı alması olduğunu dile getiren Oğuz, “Katil silahı nereden ve kimden aldı, buna yardım edenler var mı? Eşini neden öldürdüğünü, silahın neden bulunmadığı” sorularına cevap bulamadığını belirtti. 

‘Gerçeğin ortaya çıkması için mücadele edeceğim’

Tanık ve şüpheli kişilerin ifade verme işlemlerinin sürdüğünü aktaran Oğuz, soruşturmanın sürdüğünü, olayın tüm detaylarıyla aydınlatılması için avukat tuttuğunu, gerçeğin açığa çıkması için mücadele edeceğini kaydetti. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler