Takip Et

Güncel

Karısı ve çocuklarını rehin alan erkek, söz verince tahliye edildi

Mersin’de eşi Nurcan Altundal’ı (33), 2 çocuğuyla birlikte 6 saat rehin alan Ali Altundal (37), tutuklu yargılandığı davada, bir daha eşine şiddet uygulamayacağı sözü verince adli kontrol uygulamasıyla tahliye edildi

Mersin’de eşi Nurcan Altundal’ı (33), 2 çocuğuyla birlikte 6 saat rehin alan Ali Altundal (37), tutuklu yargılandığı davada, bir daha eşine şiddet uygulamayacağı sözü verince adli kontrol uygulamasıyla tahliye edildi.

Evrensel’in haberine göre, Nurcan Altundal, 1 Eylül günü Toroslar ilçesindeki evini 2 çocuğunu da yanına alarak terk etmek istedi. Ancak Ali Altundal, eşi ile 2 çocuğunu bıçakla 6 saat süreyle rehin aldı. Daha sonra ikna çabaları sonunda rehineleri bırakıp, teslim olan Altundal tutuklandı.

Hakkında “cebir ve  tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ile “silahla tehdit” suçlarından dava açılan tutuklu sanığın yargılanmasına 20’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Ali Altundal ile eşi Nurcan Altundal ve taraf avukatları katıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi’nin de müdahil olduğu duruşmada söz alan Nurcan Altundal, eşinden kendisine bir daha şiddet uygulamayacağına dair söz istedi. Sanık Ali Altundal da özür dileyerek, eşine bir daha şiddet uygulamayacağına söz verdi. Bunun üzerine mahkeme, Ali Altundal’ı adli kontrol uygulamasıyla serbest bıraktı. Duruşma, Adli Tıp Kurumu’ndan istenilen raporunun beklenmesine karar verilerek, ertelendi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler