Takip Et

Güncel

Karamollaoğlu: Cumartesi Anneleri’ni görmeyen medya her gün HDP binasının önündeki anneleri görüyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu katıldığı bir toplantıda yaptığı konuşmada “Cumartesi Anneleri görmezden gelindi ancak HDP binasının önünde duran annelerin haberi her gün medyada yer alıyor” dedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ankara’da partisinin “Genel İdare Kurulu, İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı”nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle verilen hapis cezasını hatırlatarak, “farklı fikirde olanlar kendi fikirlerini ifade etmekte endişe duyuyorlar. Israrla söylüyorum adalet sizin hasmınıza gösterdiğiniz adalet duygusuyla ölçülür” dedi.

İktidarın eleştirilememesi durumunda düşünce özgürlüğünün olmayacağını belirten Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Son olarak Sayın Kaftancıoğlu’na geçmişte söylediği bir takım sözlerden dolayı ağır bir ceza geldi. Buna sevinenler, bunu alkışlayanlar var. Peki onu sevenler, alkışlayanlar ne olacak? Şu anda mağdur olan yüz binlerce KHK mağdurları var. Kim bunların haklarını koruyacak? Fikir hürriyeti muhalefeti tenkit etme hürriyeti değildir. Fikir hürriyeti yanlış yapan iktidarı tenkit ettiğin zaman vardır. Yoksa yoktur. Herkes bilmelidir ki hiçbir zaman dikta rejimleri uzun dönem ayakta kalamazlar. Hele Türkiye gibi bir ülkede bundan sonra dikta rejimi ayakta kalamaz.” 

Mazlumların yanında olduklarını söyleyen Karamollaoğlu, “Cumartesi Anneleri görmezden gelindi ancak HDP binasının önünde duran annelerin haberi her gün medyada yer alıyor. Şu açıkça bilinmelidir ki biz terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Biz ne FETÖ’cü olduk, ne de teröre destek verdik. Biz bugüne kadar mazlumun yanında, zalimin karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler