Takip Et

Güncel

Kanser hastası kadın “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla tutuklandı

Kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler adlı kadın “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla tutuklandı. Avukat Gülizar Tuncer, Kesler’in karar sonrası adliyede bayıldığı sırada sorgu tutanağı imzalatılmaya çalışıldığını söyledi

Ayten Sarıkaya Kesler adlı kadın dün sabah saatlerinde İsviçre’den İstanbul’a geldi. Facebook paylaşımı nedeniyle hakkında “örgüt propagandası yapmak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla yakalama kararı bulunan Kesler, burada gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen Kesler hakkında, kanser hastası olmasının belirtilmesine rağmen tutuklama kararı verildi.

‘Yerde yatarken sorgu tutanağı imzalatılmaya çalışıldı’
Kesler’in avukatı Gülizar Tuncer yaptığı açıklamada hastanede olduklarını ve müvekkilinin durumunun ağır olduğunu belirterek, “Kanser hastalığı metastaz yapmış durumda. İstanbul’dan aktarmalı uçakla Erzincan’a gidecekti. Ağır hasta olduğu raporlarla görülüyor olmasına rağmen hakkında tutuklama kararı verildi. Adliyede düşüp bayıldı ve yerde yatarken sorgu tutanağı imzalatılmaya çalışıldı. Tedavisi yurtdışında sürüyor kaçacak bir yeri yok. Biz şu an hastanedeyiz” dedi.

“Yerde yatarken kimse ilgilenmedi” diyen Tuncer, “Şu an hastanede ve durumu ağır olduğu için cezaevine götürülemiyor. Bu halde bir insan tutuklanabilir mi? Yarın itiraz edeceğim karara” diye konuştu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler