Takip Et

Güncel

Kaftancıoğlu: İBB Başkanı İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki güncel oy farkı 15 bin 119!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Şu an itibariyle İstanbul’da 31 bin 186 sandığın 30 bin 242’si sayılmış durumda. Bugün birkaç saat içinde bitecek. Maltepe ilçesindeki sayımlar MHP’nin başvurularıyla yavaşlatılıyor.”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunarak Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki güncel oy farkını açıkladı.

‘Güncel oy farkı 15 bin 119!’

Canan Kaftancıoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Şu an itibariyle İstanbul’da 31 bin 186 sandığın 30 bin 242’si sayılmış durumda. İstanbul’un Pendik, Esenyurt, Avcılar ve Maltepe ilçelerinde sayımlar devam etmekte. Bugün birkaç saat içinde bitecek. Maltepe ilçesindeki sayımlar MHP’nin başvurularıyla yavaşlatılıyor.” “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki güncel oy farkı 15 bin 119!”

“Dün 57 sandığın kararı çıkmıştı, o sayımlarda bizlerin lehine oylar çıktığı görülüyor 3-5 oy için, artık bu süreci bitirelim. Artık İstanbul halkı rahatlasın, farkın kapanmayacağı aşikar.”

“Büyükçekmece ile ilgili, normalde seçim takvimine göre 17 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında seçmen listeleri askıya çıkar, itirazlar yapılır, başvurular yapılır. 31 Ocak tarihi itibariyle seçmen listeleri kesinleşir. Bu seçimde de böyle oldu. İstanbul’un 39 ilçesinde de yığma, taşıma seçmen itirazları yaptık. 19 bin 502 seçmene itiraz ettik CHP olarak. 5 bin 862 seçmenin kaydı durduruldu bu itirazlarımızla.”

‘Bugün saat 15.00’da hakkımız olan mazbatayı talep edeceğiz’

“13 bin 680 itirazımız reddedildi. O gün Büyükçekmece’ye dair de bizim itirazlarımız vardı. Biz ve AKP tarafından yasal süreç içinde 3 bin seçmene itiraz edildi. 745 seçmenin kaydı donduruldu, sonrasında da listeler kesinleşti.”

“Büyükçekmece’de usulsüzlük olmamasına rağmen seçimlerin iptali reddedilmiştir. İşlerine geldiği zaman bu kararları aldıranların süreç normal işlemişken seçimin iptalini istemiştir. Seçimin iptaline ilişkin dilekçe vermelerinin AKP’nin sandıkta kaybetmeyi bilmemesinden başka izahı yoktur.”

“Bugün saat 15.00’da hakkımız olan mazbatayı talep edeceğiz.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler