Takip Et

Güncel

Kadınları yumruklayan saldırgan serbest

Antalya Kaleiçi’nde Selin Çelik, Burcu Nihan Barshan ve Gökçen Tuncay, yolda kol kola yürüdükleri sırada Mert K’nin saldırısına uğradı. Kadınlara arkadan yaklaşarak yumruk ve tekmelerle saldıran Mert K. çağrılan polis ekiplerince gözaltına alındı ancak ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı

Antalya Kaleiçi’nde Selin Çelik, Burcu Nihan Barshan ve Gökçen Tuncay, yolda kol kola yürüdükleri sırada Mert K’nin saldırısına uğradı. Kadınlara arkadan yaklaşarak yumruk ve tekmelerle saldıran Mert K. çağrılan polis ekiplerince gözaltına alındı ancak ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Baygın halde Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan kadınlardan Burcu Nihan Barshan’ın burnu ile kafatasında kırık olduğu belirlendi. Yoğun bakımda tedavisi devam eden Barshan, polise verdiği ifadesinde, “Şirket yemeğinden sonra arkadaşlarımla birlikte Kaleiçi’nde geziyorduk. Yenikapı Sokak’ta tanımadığımız biri, bana ve arkadaşlarıma vurmaya başladı. Yere düştüm. Yerdeyken başıma ve karnıma tekme atmaya başladı. Gerisini hatırlamıyorum. Davacı ve şikâyetçiyim” dedi.

‘Arkamdan gelip, sağ yanağıma yumruk attı’

Gökçen Tuncay da Mert K. olduğunu öğrendikleri kişinin saldırısına uğradıklarını söyleyerek, “Bu kişi arkamdan gelerek hiçbir şey söylemeden sol yanağıma yumruk attı. Arkamı dönüp, neden vurduğunu sormama fırsat vermeden yine saldırdı. Etraftakiler saldırganı tutmaya çalıştı. Ancak ellerinden kurtularak, bu kez arkadaşım Selin’in yüzüne ve karnına tekne attı. Ardından Burcu’yu yumrukladı. Burcu yere düşünce de başına ve karnına tekme vurdu. Şikâyetçiyim” diye konuştu.

‘Kadınları tartıştığım şahıs sandım’

Mert K. gözaltına alınarak götürüldüğü polis merkezindeki ifadesinde Yenikapı Sokak’ta yürürken tanımadığı bir kişiyle tartıştığını, bu kişinin uzaklaştığını anlatarak, “Olayın olduğu yerde, arkası dönük ve kol kola yürüyen, isimlerini polis merkezinde öğrendiğim kadınları, yaklaşık yarım saat önce tartıştığım şahıs zannettim. Arkadan giderek, kadınlardan Gökçen’in yanağına, sonra da Selin’in ensesine yumruk attım. Arkalarını döndüklerinde yanlış kişiye vurduğumu anladım. Kadınlar beni darp etmeye çalışınca, kendimi savundum. Davacı ve şikâyetçi değilim” dedi.

Adli kontrol getirilerek, serbest bırakıldı

Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Mert K. çıkarıldığı nöbetçi hâkimlik[p1]  tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (ANTALYA/DHA)


 [p1]

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler