Connect with us

Kadın

Kadınlardan Twitter’da #İstanbulSözleşmesindenVazgeçmiyoruz eylemi

AKP/Erdoğan İktidarı, yandaş yazar ve medya grupları tarafından hedef gösterilen İstanbul Sözleşmesi için kadınlar Twitter’da eylem başlattı.

Kadınlara Yönelik Şiddet ve Ev İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadele Hakkındaki Avrupa Konseyi Sözleşmesine (bilinen adıyla İstanbul Sözleşmesi) AKP/Erdoğan iktidarı ve yandaş yazar ve medya grupları tarafından hedef gösterilmesine karşı kadınlar Twitter’da  #İstanbulSözleşmesindenVazgeçmiyoruz hashtagıyla eylem başlattı.

Eyleme Kadın örgütleri, aktivistler ve milletvekilleri destek verdi.  

Demokratik Kadın Hareketi: “Yaşam hakkı en temel haktır”

Demokratik Kadın Hareketi Twitter’da ki eylemde; ‘”Seçilmişler” eşit olmadığımızı söylerken haklarımızı gasp ediyor, şiddetin, cinsel saldırının önünü açmakla kalmıyor alenen destekliyor. Yaşam hakkı en temel haktır. İhlali kamu vicdanını zedelemektir.’ İfadelerini kullanarak birçok paylaşımda bulundu.

Dilşat Canbaz Kaya: Kadın mücadelesi yaşatır

SMF/HDP İstanbul Milletvekili Dilşat Canbaz Kaya’da Twitterdan yaptığı paylaşımda, “Haklarımızdan ve yaşamlarımızdan vazgeçmiyoruz. Kadın mücadelesi yaşatır. #İstanbulSözleşmesindenVazgeçmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Dersim’de 3 dilde İstanbul Sözleşmesi uygulansın pankartı

Dersim Belediyesi Kadın Meclisleri ise belediye binasına ve kent merkezine İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasına dair Türkçe, Kürtçe ve Kirmanckî  pankart asttı.

Kadın Meclisleri: “Kazanılmış haklarımızdan ve kadınları koruyan #İstanbulSözleşmesindenVazgeçmiyoruz

HDP Kadın: Kazanılmış haklarımızı gasp etmenize izin vermeyeceğiz!

Diğer Paylaşımlar şöyle;

Yani Demokrat Kadın

Üniversiteli Kadın Kolektifi

Mor Çatı

Kadınlar Birlikte Güçlü

Sosyalist Kadın Meclisleri

Filiz Kerestecioğlu

TCK103 Kadın Platformu

Rosa Kadın Derneği

Günün Haberleri

More in Kadın