Takip Et

Güncel

Kadının ölümüne “neden” yaratmak: AKP’li Milletvekilin evinde şüpheli şekilde ölü bulunan kadına “fuhuş” suçlaması

Kadın cinayetlerinde kadına “suç” yaratıp erkeği aklamaya bir yenisi eklendi. AKP’li Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir biçimde ölen Nadira Kadirova’nın soruşturmasını yürüten savcı, Kadirova’nın arkadaşı Leyla Niyazova’ya “Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz?” diye sordu.

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde silahla intihar ettiği iddia edilen Özbekistan Cumhuriyeti vatandaşı 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin soruşturmada onunla son konuşan arkadaşı tanık olarak dinlendi.

Kadirova’nın ölümünde soruşturma savcısından “fuhuş” iddiası

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, şüpheli ölümü araştırması gereken savcılık, bunun yerine tanık Leyla Niyazova’ya “Siz Nadira Kadirova’yı fuhuşa mı götürüp getiriyormuşsunuz” diye sorarak ölen Kadirova ile tanığı fuhuş yapmakla suçladı.

Bu iddiaya tepki gösteren Niyazova, böyle bir şey olmadığını söyleyerek Kadirova’nın kendisiyle yaptığı son konuşmayı anlattı. Niyazova, Kadirova’nın kendisine “Bundan iki hafta önce odada yatıyordum. Patronum içeri girdi, kapıyı kilitledi ve arkama yattı, bana sarıldı” dediğini aktardı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler