Takip Et

Güncel

Kadıköy’de Gençlik Örgütleri’nin kayyım eylemine polis saldırısı: 9 gözaltı

İstanbul Kadıköy’de kayyımlara karşı eylem yapan gençlik örgütlerine polis saldırdı. Saldırıda aralarında basın emekçilerinin de bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltıların takibi için karakola giden avukatlar da darp edilerek dışarı atıldı

Dün akşam saatlerinde KESK, DİSK, TMMOB ve TTB tarafından gerçekleştirilen açıklamanın ardından Gençlik Örgütleri’nin çağrısıyla aralarında Yeni Demokrat Gençlik’in de olduğu gençlik örgütleri kayyıma karşı hazırladığı deklarasyonu açıklamak için Eğitim-Sen önünde buluşarak Caferağa Spor Salonu önüne yürüdü.

Caferağa Spor Salonu önünde Gençlik Örgütleri deklerasyonunu açıklamak isteyenlere polis plastik mermi ve biber gazı ile saldırdı. Eylemciler “Her yer Amed her yer direniş”, “Direne direne kazanacağız” sloganları ile saldırıya karşı direnirken saldırı sırasında aralarında Yeni Demokrat Gençlik’ten Volkan Atmaca, Devrimci Partili Gamze Akkuş, Umut Akgül, Mezopotamya Ajansı’ndan Berfin Aslan, Yeni Yaşam Gazetesi’nden Mehmet Şahin, Meydan Gazetesi’nden Rojen Zaman ve Özgür Gelecek Gazetesi’nden Sevda Erkılınç’ın da olduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlardan iki kişinin polis saldırısına tepki 3 kafe çalışanı gözaltına alındı.

Gözaltındakilerle görüşmek için Kadıköy Rıhtım İskele Karakolu’na giden avukatlar darp edilerek yaka paça dışarı atıldılar.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler