Takip Et

Güncel

Kaçak iddiasıyla elektrik kabloları kesilerek tüm köyün elektriği kesildi

Mazıdağı’na bağlı Evciler mahallesine yüzlerce jandarma ve zırhlı araçlarla giden Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) ekipleri, köylülerin evlerine girerek, sayaç kontrolü yapmak istedi. Köylülerin izin vermemesi üzerine tüm köyün elektriği “kaçak” denilerek, kesildi

Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Evciler (Qasrîk) kırsal mahallesine dün yanlarında yüzlerce jandarma ve askeri zırhlı araçlarla giden Dicle Elektrik Dağıtım AŞ. (DEDAŞ) ekipleri ile köylüler arasında elektrik tartışması yaşandı. DEDAŞ ekipleri jandarma gözetiminde evlere girerek, tek tek kaçak sayaç kontrolü yapmak istediğini belirtirken, köylüler toplanarak buna karşı çıktı. Köylüler, elektrik aboneliklerinin olduğunu ve her ay standart bir ödeme yaptıklarını belirtirken, DEDAŞ ekipleri ise yapılan ödeme miktarlarının az olduğunu iddia ederek, sayaçları kontrol etmekte ısrarcı davrandı. Ancak köylülerin izin vermemesi nedeniyle ekipler evlere giremedi. 

Kablolar kesildi

Köylülerin aktarımına göre; evlere girişlerine izin verilmeyen DEDAŞ ekipleri arasında bulunan bir yetkili “O zaman biz de bu köyü cezalandırıyoruz. Buraya elektrik vermiyoruz” dedi. Köylülerin tepkileri üzerine bölgeden ayrılan ekiplerin ayrılmasından kısa bir süre sonra köyün elektrik ihtiyacını karşılayan elektrik kabloları kesilmek suretiyle tüm köyün elektriği kesildi. (Mezopotamya Ajansı)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler