Connect with us

Güncel

İzmir’de SMF üyesine ajanlık dayatması

SMF üyesi Çağlar Korkut’un gözaltına alınmasının ardından emniyette ajanlık dayatmasına maruz bırakıldığı bildirildi

Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) üyesi Çağlar Korkut, 10 Ocak’ta yapılan kimlik kontrolünün ardından gözaltına alındı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Korkut’a burada ajanlık dayatması yapıldı.

İHD İzmir Şubesi’nde açıklama yapan Şenol Akyıldız, açık faşizm uygulamalarıyla karşı karşıya kaldıklarını belirtti ve OHAL’de KHK’larla ezilenler üzerinde terör estirildiğini vurguladı.

“Baskılara boyun eğmeyeceğiz”

Akyıldız, son yıllarca onlarca kişinin tehdit edildiğini belirtti ve SMF üyelerinin de bundan nasibini aldığını vurguladı. Çağlar Korkut’un Kemeraltında gerçekleştirilen kimlik kontrolü sonrası 2 sivil polis tarafından alıkonulduğunu ifade eden Akyıldız, polislerin Korkut’a “Daha önce eylemelerde gördük ve çay içip sohbet etmek istiyoruz.  Eğer istersen bundan sonra sık sık görüşürüz” dediğini belirtti.

Akyıldız, ajanlık dayatmasına karşı boyun eğmeyeceklerini belirterek; “Dolaylı yollardan iş birliği teklifinde bulundular. Dün olduğu gibi bugün ve yarında asla baskılara ve tehditlere boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz. Yaratılmak istenen korku imparatorluğuna, karşı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

 

 

Günün Haberleri

More in Güncel