Takip Et

Emek

İzmir’de işçiler koronavirüs tedbirsizliğinden dolayı iş bıraktı

Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube’nin örgütlü olduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler, İZSU ve farklı birimlerde çalışan işçiler, koronavirüs salgınına karşı önlemler alınmadığı için iş durdurdu

 Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube’nin örgütlü olduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler, İZSU ve farklı birimlerde çalışan işçiler, koronavirüs salgınına karşı önlemler alınmadığı için iş durdurdu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İZSU) ve farklı birimlerde çalışan işçiler, koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı gerekli önlemlerin alınmadığı gerekçesiyle bugün iş durdurdu.

‘İşçiler işbaşi yapmayacak’

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Genel-İş İzmir 2 No’lu Şube’nin Yönetim Kurulu, “İki gün önce temsilciler kurulunda aldığımız karar doğrultusunda birimlerimizde koronavirüsünden kaynaklı koruyucu malzeme maske ve eldiven dağıtılmadığı taktirde iş bırakacağımızın kararını almıştık. Birçok birimimizde önlemi almıştır. Ancak uyarılarımızı dikkate almayan Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bu önlemleri almamıştır. Bu nedenle bugün park ve bahçelerde çalışan arkadaşlarımız işe gidecek ama işbaşı yapmayacaktır” dedi.

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler