Takip Et

Emek

İzmir’de iş cinayeti: İnşaatın 6. katından düşen işçi yaşamını yitirdi

İzmir Bornova’da Adliye binasının yakınında bulunan Folkart Yapı İnşaat Şirketi’ne ait konut inşaatında 40 yaşındaki inşaat ustası Kudbettin Kırergin alınmayan güvenlik önlemleri sonucu inşaatın altıncı katından düşerek yaşamını yitirdi

İzmir Bornova’da Adliye binasının yakınında bulunan Folkart Yapı İnşaat Şirketi’ne ait konut inşaatında 40 yaşındaki inşaat ustası Kudbettin Kırergin, inşaatın 6. katından düşerek ağır yaralandı. Ege Üniversitesi hastanesine kaldırılan Kırergin,  burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. 

İşçiler: Haklarımızı hiç bilmiyoruz, bizi suçlu çıkarıyorlar

800 işçinin çalıştığı inşaatta yaralıyı hastanede yetiştirecek bir aracın dahi olmaması, işçilere ne kadar değer verildiğini bir kez daha gözler önüne serdi. İnşaatta çalışan diğer işçiler, arkadaşlarının yaşamını yitirmesinin ardından, alınmayan güvenlik önlemlerinden yakındı. İnşaatta çalışan diğer işçiler, işe alınırken kendilerine okutulmadan bir sürü kağıt imzalatıldığını, bu gibi kazalarda işçilerin suçlu çıkarıldığını ve haklarını yeterince bilmediklerini dile getirdi. 

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler