Takip Et

Güncel

İzmir Valiliği’nden HDP mitingine yasaklama

HDP İzmir İl Örgütü’nün, 17 Ekim’de “Demokrasi İçin Buluşuyoruz” şiarıyla Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceği halk buluşması İzmir Valiliği tarafından yasaklandı

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kayyumlara karşı toplumsal dayanışma temalı “Demokrasi İçin Buluşuyoruz” şiarıyla 17 Ekim’de Gündoğdu Meydanı’nda düzenleneceği miting İzmir Valiliği tarafından yasaklandı. 

Parti binasında etkinlik 

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan HDP İl Örgütü, partilerinin anayasa çerçevesinde siyaset yapmasının engellendiğini belirterek, “Bu ülkede 6 milyon oy almış bir parti olarak basın açıklaması ve miting yapmamızın engellenmesi demokratik değerlere hala mevcut olan anayasal haklarımıza, demokrasiye ve halkların bir arada yaşama isteğine karşı bir tutumdur.  Kuruluşundan bu yana barıştan yana taraf olan bir parti olarak, ülkede yaşanan tüm antidemokratik uygulamalara karşı sesimizin kısılmak istenmesi kabul edilemez. Mitingin yasaklanmasını kınıyoruz. 17 Ekim’de İl binasını ziyaret edecek olan HDP Eş Genel Başkanımız Sezai Temelli’yi il binasında karşılayacağız tüm halklarımızı davet ediyoruz” denildi. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler