Takip Et

Güncel

İyi Parti Genel Başkanlığı’na yeniden Meral Akşener seçildi

24 Haziran seçimlerinde istediği sonucu alamayan ve kriz yaşayan İyi Parti olağanüstü kongreye gitme kararı almıştı. Bugün Ankara’da gerçekleştirilen İyi Parti, 2’nci Olağanüstü Kongresinde Meral Akşener yeniden genel başkan seçildi

İyi Partinin 2’nci Olağanüstü Kurultayı bugün Ankara’da yapıldı. Genel Başkan Meral Akşener’in “güven tazelemesinin” beklendiği Kurultay’da, Genel İdare Kurulu (GİK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) köklü değişiklikler olacağı ifade ediliyor.

Kurultayda konuşan Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Türkiye’de siyasi partiler enflasyonu varken tartışılması gereken yeni bir parti değil. Türkiye’nin yeni bir siyasi partiye değil, iyi bir partiye ihtiyacı vardı. Çok şükür ki onu biz kurduk.” dedi. “İyi ki bir araya geldik, iyi ki beraberiz, iyi ki birlikteyiz, iyi ki iyiyiz. İyi Parti, adalete, eşitliğe, huzura taraf olarak kuruldu.”

“OHAL, olağan hal oldu. Valiler, Ak Parti il başkanı olarak görevlendirildi. Galiba, ‘Milletin Adamı’nın içine, bir Führer kaçtı. Millete sürekli dört parmağını sallayan Tayyip Bey, artık beşinci parmağını da açmıştır: Dili, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet derken, ruhu Tek adam, Tek Adam diyor.”

Partinin ATO Congresium’da devam eden kurultayında, Genel Başkanlık için tek aday Meral Akşener oldu. Akşener, 888 oyla yeniden genel başkanlığa seçildi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler