Takip Et

Güncel

İyi Parti beş ilde adayını açıkladı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu. Ekonomik kriz gündemine ağırlık veren Akşener, konuşmasının sonunda ise beş ildeki belediye başkan adaylarını açıkladı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu. Ekonomik kriz gündemine ağırlık veren Akşener, konuşmasının sonunda ise beş ildeki belediye başkan adaylarını açıkladı.

Konuşmasının başında “stokçuluk” iddiasıyla soğan depolarının basılmasına tepki gösteren Akşener şöyle konuştu:

“Türk ekonomisine saldıran dış güç” masalı artık tutmuyor. Yeni bir terör örgütümüz oldu: SOTÖ, soğan terör örgütü! Yetmedi 3 liraya aldığını 2 liraya satmıyor diye esnafı suçladılar. Yetmedi çok et yiyor diye ahaliyi suçluyor. Enflasyon yükselmesin diye aldıkları önlem TÜİK başkan yardımcısını görevden almak oldu. Enflasyon geriliyormuş… Neresi umut veriyor bu tablonun? Dış borcu çiftçi ve esnaf mı çıkarıyor? Sen ülkede bir şey ürettin de çifti ve esnaf engel mi oldu? Yetki aldın milletle uğraşmayı bırak, enflasyonla, işsizlikle uğraş. 16 yıldır sen ağladın millet dinledi. Artık millet ağlıyor sen dinle çare bul. Bütün yetki elinde ama hal bahane üretiyorsun.

Şirket kuracak gençlere 100 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi, yeni şirketlerden vergi almama, stajların ücretli hale getirilmesi, 25 yaşına kadar tüm öğrencilere ve işsiz gençlere bedava internet, sınav ücretlerinin kaldırılması, karşılıksız eğitim bursu gibi vaatler dillendiren Akşener, konuşmasının sonunda ise “Şimdi rozetlerini takacağım ama belediye başkanlıklarında bu rozetleri çıkaracaklar” şartı ile beş ilde belediye başkan adaylarını açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda MHP’den istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, rozetini takarak İyi Parti’ye geçti ve Mersin adayı olarak açıklandı. İyi Parti, Elazığ’da Ali Şekerdağ’ı, Isparta’da Gökmen Gökmenoğlu’nu, Niğde’de Mümin İnan’ı, Afyon’da da Mahmut Koçak’ı aday gösterdi.

Kocamaz’ın rozet takmasıyla İyi Parti, ilk büyükşehir belediyesini de elde etmiş oldu.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler