Takip Et

Kadın

İstanbul’da kadınlar 8 Mart coşkusuyla Kadıköy’deydi

İstanbul 8 Mart Kadın Platformu’nun çağrısı ile kadınlar “Krize ve şiddete karşı isyandayız. Tüm dünyada ayaktayız” sloganıyla Kadıköy’de bir araya geldiler.

Demokratik Kadın Hareketi’ninde bileşeni olduğu, İstanbul 8 Mart Kadın Platformu, “Krize ve şiddete karşı isyanda, tüm dünyada ayaktayız” sloganıyla gerçekleştirdiği şölende, “Erkek egemen iktidarlar üstümüze yığılırken biz kadınlar en yakınımızdaki kadının koluna giriyor ve kadın dayanışmasının aşılmaz barikatını kuruyoruz” mesajı verdi. 

8 Mart Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Kadıköy-Beşiktaş İskelesi önünde bir araya geldi. Renkli kıyafetleriyle, hazırladıkları dövizlerle, sloganlarla, alkış ve zılgıtlarıyla alanı dolduran kadınlar, krize, şiddete, savaşa, eşitsizliğe, kazanılmış haklarına yönelik saldırılara karşı, “Krize ve şiddete karşı isyandayız. Tüm dünyada ayaktayız” diyor. 

Kürtçe ve Türkçe dövizler taşınan eylemde “Tecrit öldürür”, “Kadın kadının yurdudur, göçmen kadınlar kız kardeşimizdir”, “Eşit işe eşit ücret istiyoruz”, “Faturalara değil ücretlere zam”, “Gülistan Doku nerede”, “Gücümüz birliğimiz”, “Clara Zetkin’in yoldaşlarıyız dövizleri öne çıktı. 

Günün Haberleri

Kadın konulu diğer haberler