Takip Et

Güncel

İstanbul’da gazetecilere gözaltı terörü

İstanbul’da düzenlenen kayyım protesto eylemlerini takip eden Halkın Günlüğü çalışanı Ali Kadir Güler ve yazı işleri müdürü Orhan Öztürker’in de aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı

Amed, Van ve Merdin’de HDP belediyelerine dönük kayyım darbesi üzerine başlayan protesto eylemleri İstanbul’da da devam ediyor. Polisin plastik mermi ve gazlarla saldırdığı eylemlerde ülke genelinde birçok insan yaralandı. Bu gece saatlerinde ise polis protesto eylemlerini bahane ederek, birçok eve baskın yaptı. Aralarında Halkın Günlüğü çalışanları Ali Kadir Güler, Orhan Öztürker ve Özgür Gelecek Gazetesi muhabiri Taylan Öztaş’ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Yapılan operasyonda şu ana kadar netleşen isimler şöyle: Ali Kadir Güler, Orhan Öztürker, Nedim Genç, Aydın Kılıçdere, Furkan Akıncı, Birkan Polat, Özgür Öztaş, Taylan Öztaş.

Ayrıca 2 sivil polis tarafından akşam saatlerinde gözaltına alınan ve Esenler Karakolu’na götürülüp ifade alındıktan sonra bırakılacağı iddia edilen Ali Kadir Güler’in ailesine polis tarafından bilgi verilmediği ifade edildi. Esenler Karakolu’na giden aileye Ali Kadir’in orada olmadığı ve bilgi sahibi olmadıkları ifade edildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler