Takip Et

Güncel

İstanbul’da 16 HDK’li tutuklandı

İstanbul’da HDK’lilere yönelik yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 30 kişiden 16’sı tutuklandı

İstanbul’da 7 Şubat’ta HDK’lilere yönelik ev baskınlarında 30 kişi gözaltına alındı.

Adliyeye çıkarılan 30 kişiden, Filiz Yılmaz, Metin İlan, Suphi Yıldız, Bedia Aydemir, Gonca Yangöz, Şamil Altan, Abdulselam Yolcu, Taylan Talaş, Hüseyin Gencer, Celalettin Can, Atilla Sayır, Erhan Sarıkaya, Gülsen Biter, Vahit Dalgıç, Taylan Ürün ve Can Memiş hakkında tutuklama kararı verildi.

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, Filiz Yılmaz, Metin İlan, Suphi Yıldız, Bedia Aydemir ve Gonca Yangöz’ün “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklanmasına karar verdi.

İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği de Şamil Altan, Abdulselam Yolcu, Taylan Talaş ve Hüseyin Gencer’in tutuklanmasına karar verirken, Mehmet Ali Ulusoy’u ise adli kontrol şartı ile serbest bıraktı. 4 kişi “örgüt üyesi olmak” gerekçesi ile tutuklandı.

İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği ise Atilla Sayır, Celalettin Can ve Erhan Sarıkaya’nın tutukluluğuna karar verirken, Çiğdem Kılıç Uçar ve Elif Bulut’u ise serbest bıraktı. İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği de Gülsen Biter, Vahit Dalgıç, Taylan Ürün ve Can Memiş hakkında tutuklama kararı verdi. 7 kişi “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı.

Adli kontrol şartı ile serbest bırakılanlar ise Hikmet Duman, Döne Gevher, Nurcan Keskin, İsmail Adanmış, Metin Fazıl, Hıdır Doğan, Abdurrezzak Acıbalık, Zakir Aydemir ve Hasan Sayan oldu.

Gazeteci Pınar Tarlak ve Abdullah Ertan ise savcılık işlemleri ardından direkt serbest bırakıldı.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler