Takip Et

Makale

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi: Yarın herkesi bizlere destek olmaya ve onurumuzu kutlamaya davet ediyoruz

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi bir çağrı yayımlayarak ‘tüm LGBTİ+’ları ve LGBTİ+fobi karşıtlarını 30 Haziran günü saat 17’den itibaren Taksim Fransız Kültür Merkezi önünde basın açıklamamızı okumak için toplanmaya çağırıyoruz, dedi’

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi, İstanbul Valiliği’nin İstiklal Caddesi’nde Onur Yürüyüşü’ne izin verilmeyeceği kararını eleştirerek bu yasağa karşı herkesi 30 Haziran Pazar günü saat 17:00’de Taksim Fransız Kültür Merkezi önüne çağırıyor.

Bu yıl 27 yaşında olan İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nı Onur Yürüyüşü ile sonladırmak için Komite tüm LGBTİ+’lara ve LGBTİ+fobi karşıtlarına yarın saat 17:00’de Taksim Fransız Kültür Merkezi önüne davet ediyor denilen açıklamanın tam metni şöyle:

LGBTİ+’lara ve LGBTİ+fobi karşıtlarına çağrı

30 Haziran günü gerçekleştirmeye hedeflediğimiz 17. LGBTİ+ Onur Yürüyüşü için Bakırköy’e yaptığımız başvuru, hukuksuz bir şekilde reddedildi. Yıllardır Onur Yürüyüşü yasağını Taksim bahanesine sıkıştıran valilik, Taksim’in bahane olduğunu bir kez daha gösterdi.

27. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi olarak, tüm LGBTİ+’ları ve LGBTİ+fobi karşıtlarını 30 Haziran günü saat 17’den itibaren Taksim Fransız Kültür Merkezi önünde basın açıklamamızı okumak için toplanmaya çağırıyoruz. FKM önünde başlayacak buluşmamızı; Taksim’in tüm sokaklarında dans ederek, slogan atarak, açıklamamızı okuyarak sürdürmeye devam ediyoruz. Önce tüm Taksim’e, ardından da tüm İstanbul ve Türkiye’ye #dağılıyoruz.

Yarın herkesi bizlere destek olmaya ve onurumuzu kutlamaya davet ediyoruz. #HerYürüyüşümüzOnurYürüyüşü

Günün Haberleri

Makale konulu diğer haberler